طراحی سایت دانشگاهی

نیاز به طراحی سایت دانشگاهی دارید؟ از خدمات طراحی سایت دانشگاهی سلام سایت با خبر هستید؟ سفارش طراحی انواع سایت دانشگاهی با بهترین پرفورمنس در مدت زمان کوتاه با سلام سایت. چرا باید به طراحی سایت دانشگاه توجه بیشتری شود؟ سایت‌های دانشگاهی به این دلیل که بسیاری از دانش جویان یا دانش آموزان اطلاعات و امکانات مربوط به یک دانشگاه را از طریق سایت آن دانشگاه چک می‌کنند بسیار پراهمیت هستند. به عنوان مثال تصور کنید دانش آموزانی که خواستار ورود به دانشگاهی هستند همگی برای دریافت پاسخ سوالات خود، بررسی بخش‌های مختلف دانشگاه و امکانات آن، انتخاب واحد یا اطلاع از شرایط ثبت نام و… به دانشگاه مراجعه کنند. نه تنها امکان ارائه خدمات به صورت حضوری به تمامی این افراد وجود ندارد بلکه کیفیت خدماتی که به دیگران ارائه می‌شود نیز قابل قبول نخواهد بود.

از همین‌رو طراحی سایت دانشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود. چنانچه دانشگاه یا دانشکده‌ای یک وبسایت نداشته باشد این را می‌توان به منزله یک ضعف بزرگ برای آن دانشگاه به شمار آورد.

طراحی سایت دانشگاهی
ساخت سایت حرفه‌ای دانشگاهی

در طراحی وب سایت دانشگاهی چه خدماتی ارائه می‌شود؟

به نظر شما یک سایت دانشگاهی باید چه ویژگی‌ها و خدمات قابل ارائه‌ای داشته باشد؟ فراموش نکنید که هدف از طراحی سایت دانشگاهی ارتقا و بهبود کیفیت خدمت رسانی و کمک به دانشجویان برای انجام سریع‌تر امور درسیشان است. بنابراین در طراحی این دسته از سایت‌ها باید بخش‌های مختلفی را در نظر داشت که در ادامه به برخی از مهم‌ترین این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • درج تقویم آموزشی

از مهم‌ترین بخش‌های یک سایت دانشگاهی که اغلب دانشجویان برای بازدید از این بخش به سایت مراجعه می‌کنند تقویم آموزشی است. ساعت و روز کلاس‌های هر رشته، دورس مربوطه، نام استاتید، ساختمان برگزاری کلاس و… همگی باید به صورت کامل در این بخش درج شود.

 • طراحی صفحه‌ای برای درج اخبار مربوط به دانشگاه

از دیگر بخش‌های مهم که باید در طراحی سایت دانشگاهی مورد توجه قرار بگیرد طراحی صفحه‌ای برای انتشار اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به دانشگاه است. در این بخش باید اخباری مربوط به سمینارها، رویدادها، کنفرانس‌ها و… منتشر شود.

 • طراحی صفحه قوانین دانشگاه

در طراحی وب سایت دانشگاهی معمولا صفحه‌ای نیز با عنوان صفحه قوانین دانشگاه طراحی می‌شود. هدف اصلی این صفحه آگاه سازی دانشجویان از قوانین و مقررات دانشگاه مربوطه است.

 • طراحی چارت سازمانی

این قسمت شامل بخش‌های مختلفی چون مدیر آموزش، اداره امتحانات، مدیریت دانشگاه یا خوابگاه می‌شود.

 • ارتباط با دانشگاه

صفحه‌‎ای برای درج اطلاعات تماس با بخش‌های مختلف دانشگاه طراحی کنید تا دانش جویان بدانند برای انجام هر امور خود باید با چه بخشی از دانشگاه تماس گرفته و ارتباط برقرار کنند.

 • طراحی صفحه‌ای برای انجام امور پرداخت شهریه

از دیگر بخش‌های ضروری یک سایت دانشگاهی طراحی صفحه‌ای برای پرداخت شهریه، تعیین روش‌های پرداخت شهریه، تقسیط شهریه، دریافت وام شهریه و… است.

 • طراحی گالری دانشگاه

از دیگر بخش‌هایی که باید در طراحی سایت دانشگاه لحاظ شود طراحی صفحه گالری است. در این گالری باید تصاویری از بخش‌های مختلف یک دانشگاه مانند فضای دانشگاه، آزمایشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، خوابگاه و… قرار بگیرد.

شما می‌توانید برای راه‌اندازی یک سایت موفق به شرکتی حرفه‌ای مراجعه کنید تا خدمات طراحی سایت را به طور تخصصی در سایت شما پیاده سازی کند. شرکت‌های بسیاری در زمینه طراحی سایت فعالیت می‌کنند که انتخاب بهترین آن‌ها کمی دشوار است. باید طراحی سایت دانشگاهی خود را به شرکتی بسپارید که نیازهای شما را به خوبی درک کرده و بر اساس آن طرحی مناسب را برای شما ایجاد کند.

 • معرفی امکانات و خدمات مختلف دانشگاه
 • ایجاد حساب کاربری پیشرفته برای هر یک از کاربران
 • بخش گالری تصاویر محیط دانشکده
 • صفحه مربوط به اخبار، دستاوردها و اهداف مراکز آموزشی
 • برگذاری نظرسنجی‌ به صورت آنلاین
 • بخش معرفی هیئت علمی دانشگاه
 • پنل ارسال پیامک و ایمیل برای دانشجویان
 • و…

از مهم‌ترین ویژگی‌های سلام سایت می‌توان به مواردی مانند تجربه در طراحی، داشتن مهارت‌، دانش مدیریت، داشتن مهارت در برنامه نویسی و ارتقا سایت، نمونه کار، رعایت تعهد زمانی برای تکمیل پروژه و قیمت مناسب اشاره کرد. شرکت طراحی سایت سلام سایت با دارا بودن این ویژگی‌ها تمام مهارت خود را برای طرحی یک سایت حرفه‌ای به کار می‌گیرد.

 1. ایجاد تعاملات موثر در بین دانشجویان
 2. دسترسی داشتن دانشجویان به اساتید در هر لحظه
 3. امکان تحصیل دانشجو به صورت مجازی از هرجای دنیا
 4. ارتقا سطح علمی دانشجویان و علم آموزان
 5. عدم محدودیت در زمان انجام فعالیت‌های اداری و آموزشی
 6. برگذاری امتحانات به صورت اینترنتی
 7. آنالیز فرآیند آموزش با استفاده از تحلیل‌ها و نرم‌افزارها
3.5/5 - (2 امتیاز)