طراحی سایت سئو محور

چرا نیاز به طراحی سایت سئو محور داریم؟ یک وب سایت سئو محور باید دارای چه  سئو نویسی چیست؟  ساختار سئو وب سایت چیست؟ ویژگی‌هایی باشد؟ شرکت‌های ساخت سایت در هنگام طراحی به چه مواردی باید توجه کنند؟ فرقی ندارد که به دنبال طراحی سایت شخصی باشید یا طراحی سایت فروشگاهی، در هر صورت نیاز به سئو و استفاده از موارد سئو در طراحی سایت از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه به دلیل توسعه تکنولوژی و رونق بیش از پیش دنیای اینترنت، نحوه دریافت و استفاده از خدمات گوناگون نیز برای بسیاری از افراد تفاوت پیدا کرده است. در حالی که در گذشته کتاب‌ها، مجلات، و روزنامه‌ها مهم‌ترین منبع برای کسب دانش و آگاهی از اطلاعات و اخبار روز بودند، امروزه دیگر کم‌تر کسی از این ابزار کمک می‌گیرد. در عصر تکنولوژی تقریبا تمام افرادی که از یک تلفن همراه هوشمند برخوردار هستند برای اطلاع از هر چیزی ابتدا آن را در گوگل جستجو می‌کنند.

با جستجو در گوگل شمار زیادی از سایت‌هایی که درباره موضوع مورد نظر مطلب مفیدی در اختیار کاربران قرار می‌دهند نمایش داده می‌شود. با توجه به رشد هر چه سریع‌تر تکنولوژی و اینترنت، دیگر زمان آن رسیده است که شما نیز برای موفقیت کسب و کار خود و رشد بهتر آن از فضای مجازی بهره بگیرید. فعالیت حرفه‌ای در اینترنت می‌تواند آینده بیزینس شما را به کلی متحول کند.

البته بهتر است بدانید که تنها فعالیت در اینترنت و داشتن یک وبسایت برای شما کافی نخواهد بود. باید بتوانید سایت خود را به بهترین شیوه و مطابق با اصول سئو اداره کنید تا بتوانید رتبه بهتری در گوگل از آن خود کرده و بیش‌تر دیده شود. سئو سایت باید در طراحی و پیاده‌سازی آن نیز به درستی انجام شود. نیاز به سایت سئو محور دارید؟ همه می‌دانیم که طراحی سایت در حال حاضر یکی از ملزومات بسیار مهم برای رونق و رشد تمام کسب و کارهای بزرگ و کوچک است. عدم داشتن یک سایت مناسب می‌تواند شما را از رقابت با رقیبان باز دارد. به دنبال شرکتی برای طراحی سایت سئو محور هستید؟ نمی‌دانید چه شرکتی می‌تواند خدمات بهینه‌سازی وب سایت را در زمان طراحی و پیاده‌سازی وب سایت رعایت کند؟ برای دریافت مشاوره رایگان ساخت سایت با گروه طراحی سایت وب دیزاینر همراه باشید. طراحی سایت در مشهد را با تیم سلام سایت حرفه‌ای پیش ببرید. نمونه طراحی سایت‌های تیم سلام سایت را ببینید. 

طراحی سایت سئو محور
طراحی سایت سئو محور

سئو چیست؟ و چرا وب سایت‌ها به آن نیاز دارند؟ 

سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنی بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. برخی از تکنیک‌ها و دستورالعمل‌ها در سئو وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان رتبه یک سایت را در موتورهای جستجو بالا برد. سئو مجموعه‌ای از روش‌ها است که برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.  این عمل در واقع مهم‌ترین عواملی که مرتبط با صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتیاج گوگل باشد را مورد بررسی قرار می‌دهد. البته توجه داشته باشید که سئو آنقدر ساده نیست که به راحتی و توسط هر شخصی قابل انجام باشد؛ بهینه‌سازی سایت نیازمند داشتن علم پیش زمینه‌ای، دانش زیاد و صبر است تا بتوان آن‌ را به بهترین شکل اجرا کرده و به نتیجه رساند. نیاز به وب سایت وردپرسی سئو شده دارید؟ طراحی سایت وردپرسی سئو شده با تیم سلام سایت، ما حرفه‌ای انجام می‌دهیم. 

موتورهای جستجو با تغییری که مدام در الگوریتم‌های خود ایجاد می‌کنند به راحتی قابل پیش‌بینی نیستند؛ بر همین اساس مهندسین سئو وظیفه دارند در همه حال اطلاعات خود را در این زمینه بروز نگه دارند. انجام تمام این فعالیت‌ها در زمینه سئو بر عهده سئوکار است. الگوریتم‌های رتبه‌بندی گوگل بیش از 200 معیار را برای رتبه‌بندی یک سایت مشخص کرده‌اند. مهندسین سئو برای رسیدن به موفقیت و بالاترین رتبه نیاز است که مهم‌ترین معیارها را جهت نتیجه‌گیری پیاده سازی کنند. موتورهای جستجو ابزارهایی چون گوگل، بینگ، یاهو، و… هستند. در واقع ابزاری که اطلاعات مورد نیاز را از پایگاه داده‌ها و سایت‌های مختلف بر اساس الگویتم خاص خود خارج و به کاربر نشان می‌دهد موتور جستجو نام دارد. برای این کار موتورهای جستجو به الگوریتم‌های درستی نیاز دارند. سئو به طور کلی به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

سئو درون صفحه یا داخلی (On Page SEO)

سئو سازی وب سایت یکی از فرآیندهایی است که باید در زمان پیاده سازی وب سایت به آن توجه داشت. سئو سایت باید از همان ابتدای راه اندازی وب سایت شروع شود و  نباید فرآیند سئو شدن وب سایت را جدا از دیگر مراحل در نظر گرفت. کنترل شدن مستقیم کدها یا محتویات وب سایت شما مانند متن، پیوند، تصاویر و… به سئو داخلی مرتبط است. به طور کلی می‌توان گفت تمام چیزهایی که در سایت بارگذاری می‌شود مربوط به SEO On Page  یا On-Site SEO است. تقریباً تمام فعالیت‌ها و تلاش‌ها که جهت بهینه‌سازی سایت انجام می‌شود در این روش وجود دارد و دلیلش آن است که  شما کنترل بیشتری روی آن دارید. ایجاد هرگونه تغییرات در محتوای عناصر سایت در نتایج جستجو اثرگذار خواهد بود و مهم‌ترین مسئله این است که این روش قبل از روش سئو خارجی به درستی انجام شود. با اجرای صحیح سئو داخلی موتورهای جستجو قادرند سایت شما را بهتر تفسیر کرده و محتوای داخل آن را بهتر درک کنند. در واقع سئو داخلی خوب به موتورهای جستجو کمک می‌کند که آنچه کاربران در صفحه شما می‌بینند را به خوبی درک کنند و ارزش محتوای داخل سایت را بسنجند.

در گذشته بسیاری از افراد برای بهبود سئو داخلی سایت از کلمات کلیدی مورد نظر خود به تعداد بسیار بالا در مقالات و محتوای سایت خود استفاده می‌کردند. اما با تغییر در الگوریتم‌های موتورهای جستجو دیگر نمی‌توانند با این روش همانند گذشته رتبه سایت را بهبود داد. امروزه قوانین بیش‌تر و مهم‌ترین برای بهبود محتوای سایت و دیده شدن آن وجود دارد. در حال حاضر موتورهای جستجو صفحات را بر اساس محتوایی که دارند به کاربران نمایش داده و حتی عبارات مترادف با کلمات کلیدی را نیز در نظر می‌گیرند. اگر می‌خواهید در سئو داخلی خوب عمل کنید باید محتوایی در اختیار کاربران قرار دهید که عمق زیادی داشته و با اهداف کاربران همگام باشند. علاوه بر این به هیچ وجه نمی‌توانید محتواهای مورد نظر خود را از دیگر سایت‌ها کپی کنید. محتوای سایت شما باید کاملاً یکتا باشد. با در نظر گرفتن این نکات واضح است که برای اجرای حرفه‌ای و صحیح سئو داخلی به کمک یک متخصص باتجربه و حاذق نیاز خواهد بود.

ساخت سایت سئو محور
ساخت سایت سئو محور

سئو برون صفحه یا خارجی (Off Page SEO)

در سئو برون صفحه برخلاف سئو داخلی کنترلی روی توسعه وب سایت وجود ندارد و بهینه‌سازی خارجی فعالیت‎‌هایی را که در خارج از سایت انجام می‌شوند بهبود می‌بخشد. این فعالیت‌ها شامل تمام چیزهایی می‌شود که می‌تواند سایت را برای رسیدن به رتبه بالاتر کمک کند.SEO Off Page  در مرحله اول، کارش  متمرکز شدن روی  به دست آوردن پیوند دهندگان است که به پیوندهایی گفته می‌شود که در سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره می‌کنند و پس از آن با استفاده از روش‌های انجام شده در خارج از وب سایت به بهینه‌سازی موتور جستجو می‌پردازند. سئو خارجی یک روند نامحدود محسوب می‌شود که توسط مهندسین سئو برای به دست آوردن پیونددهندگان اداره می‌شود.

سئو خارجی همانطور که از نامش پیداست شامل تمام فعالیت‌هایی است که خارج از سایت و برای بهینه‌سازی آن انجام می‌شوند. از این رو تمام فعالیت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و فرم‌ها انجام می‌شوند نیز می‌توان جزئی از سئو خارجی دانست. به طور کلی فعالیت‌های زیادی در دسته سئو خارجی قرار می‌گیرند که از جمله رایج‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به شبکه‌سازی در سوشال‌ مدیاها، پرسش و پاسخ، بازاریابی محتوا و رپورتاژ، کمک گرفتن از اینفلوئنسرها، کامنت‌گذاری، و همچنین فعالیت در انجمن‌ها و فروم‌ها اشاره داشت. سئو خارجی می‌تواند به اندازه سئو داخلی اهمیت داشته و بر رتبه سایت شما تاثیرگذار باشد. اما اجرای حرفه‌ای این نوع سئو باید با در نظر گرفتن عوامل زیاد و پس از کسب اطلاعات لازم مطابق با برنامه‌ریزی صحیح انجام شود. از این رو توصیه می‌شود که برای اجرای این نوع سئو از کمک سئوکاران باتجربه و ماهر استفاده کنید. طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای خود را به تیم سلام سایت بسپارید. 

طراحی سایت با سئو بالا
طراحی سایت با سئو بالا

روش‌های انجام سئو

ساخت سایت سئو محور در حال حاضر نیاز هر کسب و کاری است. عدم توجه به ساختار سئو وب سایت می‌تواند باعث شود کسب و کار شما با مشکلات مختلفی رو به رو شود. هر چند که شما وب سایت زیبا و مناسبی طراحی کنید اما اگر ساختار سئو وب سایت مناسب چیده نشده باشد وب سایت شما با مشکلات مختلفی رو به رو می‌شود. سئو به سه روش مختلف انجام می‌شود که می‌توان به سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری اشاره کرد. در سئو کلاه سفید تکنیک‌ها و استراتژی‌ها با رعایت قوانین موتورهای جستجو و بدون فریب دادن موتورهای جستجو جهت به دست آمدن رتبه بالاتر انجام می‌شود. اما در روش سئو کلاه سیاه برخلاف سئو کلاه سفید سئوکار سعی دارد با فریب دادن موتورهای جستجو در زمان کوتاهی سایت را به رتبه بالاتر برساند که استفاده از این روش توسط موتورهای جستجو تایید نمی‌شود و در نهایت شناسایی می‌شوند. در روش آخر یعنی سئو کلاه خاکستری که مرز بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است، معمولا تکنیک‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که در دستورالعمل‌های گوگل وجود ندارد.

به طور کلی توصیه می‌شود که برای دریافت بهترین نتیجه و به ثمر نشستن زحمات خود از روش‌های سئو کلاه سفید استفاده کنید. این روش‌ها گرچه ممکن است به کمی زمان بیش‌تر نیاز داشته باشند؛  با این وجود می‌توانند به بهترین شیوه رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو ارتقاء دهند.

رسپانسیو بودن سایت در طراحی سئو محور

یکی از ویژگی‌های مهمی که می‌توانید آن را در بسیاری از وبسایت‌های امروزی مشاهده کنید رسپانسیو بودن سایت است. رسپانسیو (responsive) یا واکنش‌گرا بودن سایت به معنای نمایش صحیح تمام عناصر و المان‌های سایت در هر گونه صفحه نمایش با اندازه‌های مختلف است. همانطور که می‌دانید امروزه کاربران صفحات مجازی از دستگاه‌های گوناگونی برای اتصال به دنیای اینترنت استفاده می‌کنند. دیوایس‌ها و دستگاه‌های مورد استفاده کاربران برای جستجو در اینترنت می‌تواند به کوچکی صفحه تلفن همراه یا به بزرگی صفحه یک کامپیوتر شخصی باشد. وبسایت‌هایی با طراحی واکنش‌گرا قادرند به اندازه صفحه نمایش کاربر واکنش نشان داده و در صورت نیاز اندازه و مکان قرارگیری المان‌ها را تغییر دهند تا کاربر بتواند به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی از امکانات سایت استفاده کند. با توجه به افزایش هر روزه آمار مربوط به کاربران تلفن‌های همراه هوشمند توصیه می‌شود که کسب و کارهای اینترنتی حتما طراحی سایت خود را به صورت واکنش‌گرا انجام دهند.

اگر سایت خود را برای ابعاد مختلف صفحه نمایش بهینه نکنید، کاربران به هنگام مراجعه به سایت شما و مشاهده درهم‌ریختگی آن، به طور قطع از ادامه کار و مراجعه مجدد به سایت شما منصرف خواهند شد. رسپانسیو بودن سایت می‌تواند تجربه کاربری را بهبود بخشیده و CTR را افزایش دهد. این عوامل می‌توانند در موفقیت کسب و کار شما و افزایش فروشتان تاثیر زیادی داشته باشند. از این رو به شدت توصیه می‌شود که واکنش‌گرا بودن سایت خود را دست کم نگیرید و به آن توجه کافی داشته باشید. قرارداد طراحی سایت خود را اصولی و سئو محور پیش ببرید. 

مشاوره طراحی سایت سئو محور

امروزه هر کسب و کاری در هر زمینه‌ای از فضای مجازی برای افزایش تعداد مخاطبان و فروش بیش‌تر استفاده می‌کند. واضح است که تمام کسب و کارهای اینترنتی باید از قوانین سئو در طراحی سایت و مدیریت آن استفاده کنند تا بتوانند مخاطبان بیش‌تری داشته باشند. مسئله‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نحوه بکارگیری سئو و نکات مربوط به آن با توجه به نوع کسب و کار و مخاطبان هدف آن متفاوت خواهد بود. در واقع شما نمی‌توانید از تکنیک‌ها و روش‌های مورد استفاده کسب و کار دیگری استفاده کرده و نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

اگر قصد دارید رتبه سایت خود را به بهترین شکل ممکن در موتورهای جستجو ارتقاء دهید بهتر است از مشاوره‌های طراحی سایت سئو محور استفاده کنید تا بتوانید برنامه‌ریزی مناسبی برای این کار داشته باشید. مشاوران سئو با تکیه بر تجربه و دانش خود به شما کمک خواهند کرد که مخاطبان هدف خود را بهتر شناخته و نیازهای آنان را شناسایی کنید. بدین ترتیب می‌توانید مهم‌ترین اولویت‌ها برای بهبود سئو سایت خود را دریافته و به بهترین شیوه از روش‌ها و تکنیک‌های موجود استفاده کنید. برای دریافت مشاوره طراحی سایت سئو محور می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در وب دیزاینر تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید. برای دریافت مشاوره طراحی سایت همین حالا با ما تماس بگیرید. 

ساخت سایت با ساختار سئو
ساخت سایت با ساختار سئو

هزینه سایت سئو محور 

طراحی سایت سئو محور را می‌توان پایه اصلی طراحی وب سایت دانست. در واقع برنامه‌نویسی و طراحی سایت با استفاده مناسب از متدهای سئو انجام می‌شود. به طور کلی طراحی سایت با استفاده از الگوریتم‌های جامع برنامه‌نویسی می‌شود که هر یک از مراحل می‌توانند تاثیر و نقشی مهم در شکل‌گیری سایت داشته باشند. در طراحی انواع سایت‌های سئو محور باید نکات زیادی از جمله تکنیک‌های برنامه‌نویسی بک‌اند سایت، قالب گرافیکی سایت، و همچنین محتواهایی که در آن بارگذاری می‌شوند مورد توجه قرار گیرند. رعایت تمام این نکات و طراحی یک سایت حرفه‌ای و در عین حال زیبا به کمک یک متخصص باتجربه نیاز خواهد داشت. تیم ما در شرکت وب دیزاینر با سال‌ها تجربه و فعالیت در زمینه طراحی سایت‌های سئو محور در خدمت شما عزیزان است. تنها کافیست همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

متاسفانه به دلیل نوسان‌های بسیار اقتصادی نمی‌توان عدد مشخصی را به عنوان هزینه طراحی سایت سئو محور ارائه داد. علاوه بر این هزینه طراحی سایت و اجرای پروژه‌های سئو به عوامل گوناگونی بستگی دارند که بر اساس نیاز و بودجه کارفرما مشخص خواهند شد. به طور مثال واضح است که امکانات قابل توجه و مورد استفاده در سایت‌های فروشگاهی در مقایسه با سایت‌های خبری کاملاً متفاوت است. علاوه بر این گاه ممکن است کارفرما با مطالعه بر روی خواسته‌ها و نیازهای مخاطبان هدف درخواست امکانات دیگری نیز برای طراحی سایت خود داشته باشد. همچنین اگر بخواهید سایت خود را در زمان کم‌تری تحویل بگیرید ناچار به پرداخت کمی هزینه بیش‌تر برای آن خواهید بود. برای اطلاع از قیمت دقیق طراحی سایت با ساختار سئو و همچنین عوامل تاثیرگذار بر آن به صفحه تعرفه طراحی سایت مراجعه کنید.

سایت سئو محور به شما کمک می‌کند علاوه بر دیگر کانال‌های فروش، کانال فروش از طریق گوگل خود را به راحتی راه اندازی کنید. با طراحی سایت سئو محور دیگر مشکلی برای پیدا کردن مشتری برای محصولات و یا خدمات خود ندارید. 

طراح سایت در مرحله اول با کمک مشاور سئو اقدام به بررسی وب سایت و وضعیت رقیبان می‌کند. بر اساس ساختار مناسب اصول سئو و ساختار صفحات به طراح وب سایت گفته می‌شود و به این صورت طراحی سایت سئو محور آغاز می‌شود.