طراحی سایت سئو محور

نیاز به سایت سئو محور دارید؟ همه می‌دانیم که طراحی سایت در حال حاضر یکی از ملزومات کسب و کارها است. عدم داشتن سایت می‌تواند ما را از رقابت با رقیبان باز دارد. به دنبال شرکتی برای طراحی سایت سئو محور هستید؟ نمی‌دانید چه شرکتی می‌تواند خدمات بهینه سازی وب سایت را در زمان طراحی و پیاده سازی وب سایت رعایت می‌کند؟ برای دریافت مشاوره رایگان ساخت سایت با گروه طراحی سایت وب دیزاینر همراه باشید.

سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. برخی از تکنیک‌ها و دستورالعمل‌ها است که با استفاده از آن‌ها می‌توان رتبه یک سایت را در موتورهای جستجو بالا برد. سئو مجموعه‌ای از روش‌ها است که برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این عمل مهم‌ترین عواملی که مرتبط با صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتیاج گوگل باشد را مورد بررسی قرار می‌دهد. سئو آنقدر ساده نیست که به راحتی انجام شود؛ بهینه‌سازی سایت نیازمند داشتن علم پیش زمینه‌ای، دانش زیاد و صبر است تا بتوان آن‌ را به بهترین شکل انجام داد.

موتورهای جستجو با تغییری که مدام در الگوریتم‌هایش ایجاد می‌شود به راحتی قابل پیش‌بینی هستند بر همین اساس مهندسین سئو وظیفه دارند در همه حال اطلاعات خود را در این زمینه بروز نگه دارند. انجام تمام این فعالیت‌ها در زمینه سئو بر عهده سئوکار است. الگوریتم‌های رتبه‌بندی گوگل بیش از 200 معیار را برای رتبه‌بندی یک سایت مشخص کرده‌اند.

مهندسین سئو برای رسیدن به موفقیت و بالاترین رتبه نیاز است که مهم‌ترین معیارها را جهت نتیجه‌گیری پیاده سازی کنند. موتور جستجو ابزارهایی چون گوگل، بینگ، یاهو، و… است. ابزاری است که با استفاده از آن اطلاعات مورد نیاز را از پایگاه داده‌ها و سایت‌های مختلف بر اساس الگویتم خاص خود خارج و به کاربر نشان می‌دهد. برای این کار موتورهای جستجو به الگوریتم‌های درستی نیاز دارند. سئو به طور کلی به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود که می‌توان به سئو درون صفحه و سئو برون صفحه اشاره کرد.

سئو درون صفحه یا داخلی (On Page SEO)

کنترل شدن مستقیم کدها یا محتویات وب سایت شما مانند متن، پیوند، تصاویر و… به سئو داخلی مرتبط است. به طور کلی می‌توان گفت تمام چیزهایی که در سایت بارگذاری می‌شود مربوط به SEO On Page است. تمام فعالیت‌ها و تلاش‌ها که جهت بهینه سازی سایت انجام می‌شود در این روش وجود دارد و دلیلش این است که شما کنترل بیشتری روی آن دارید. ایجاد هرگونه تغییرات در محتوای سایت در نتایج جستجو اثرگذار خواهد بود و مهم‌ترین مسئله این است که این روش قبل از روش سئو خارجی به درستی انجام شود.

سئو برون صفحه یا خارجی (Off Page SEO)

در سئو برون صفحه برخلاف سئو داخلی کنترلی روی توسعه وب سایت وجود ندارد و بهینه سازی خارجی فعالیت‎‌هایی را که در خارج از سایت انجام می‌شود بهبود می‌بخشد. این فعالیت‌ها شامل تمام چیزهایی می‌شود که می‌تواند سایت را برای رسیدن به رتبه بالاتر کمک کند. SEO Off Page در مرحله اول، کارش متمرکز شدن روی به دست آوردن پیوند دهندگان است که به پیوندهایی گفته می‌شود که در سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره می‌کنند و پس از آن با استفاده از روش‌های انجام شده در خارج از وب سایت به بهینه سازی موتورجستجو می‌پردازند. سئو خارجی یک روند نامحدود محسوب می‌شود که توسط مهندسین سئو برای به دست آوردن پیونددهندگان اداره می‌شود.

روش‌های انجام سئو

سئو به سه روش مختلف انجام می‌شود که می‌توان به سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری اشاره کرد. در سئو کلاه سفید تکنیک‌ها و استراتژی‌ها با رعایت قوانین موتورهای جستجو و بدون فریب دادن موتورهای جستجو جهت به دست آمدن رتبه بالاتر انجام می‌شود. اما در روش سئو کلاه سیاه برخلاف سئو کلاه سفید سئو کار سعی دارد با فریب دادن موتورهای جستجو در زمان کوتاهی سایت را به رتبه بالاتر برساند که استفاده از این روش توسط موتورهای جستجو تایید نمی‌شود و در نهایت شناسایی می‌شوند. و در روش آخر یعنی سئو کلاه خاکستری که مرز بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است، معمولا تکنیک‌هایی که در این روش انجام می‌شود در دستورالعمل‌های گوگل نیست.

هزینه سایت سئو محور

برای اطلاع از قیمت طراحی سایت با ساختار سئو به صفحه تعرفه طراحی سایت مراجعه کنید.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 4.6]