قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت در حالت کلی از 3.000.000 تومان شروع می‌شود وابسته به امکانات وب سایت تا 10.000.000 تومان می‌تواند بالا برود. توجه داشته باشید که قیمت طراحی سایت اختصاصی مقداری بالاتر است و هزینه ساخت اختصاصی از 4.000.000 شروع می‌شود. چه طراحان وب‌سایتی که به صورت فریلنسری فعالیت می‌کنند و چه شرکت‌هایی که به صورت تیمی کار می‌کنند، قیمت‌های متفاوتی را در زمینه طراحی سایت به مشتری‌ها اعلام می‌کنند. این تفاوت قیمت به کیفی بودن کار طراحی وب‌سایت برمی‌گردد. در ادامه شما را با علت این تفات قیمت‌ها آشنا می‌کنیم. هزینه طراحی سایت به پارامترها و عوامل مختلفی وابسته است که از جمله مهم‌ترین این پارامترها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • شرکت طراحی سایت
 • حرفه‌ای بودن یا نبودن طراح سایت
 • میزان سابقه طراح سایت
 • نمونه کارهای قبلی شرکت طراحی کننده وب سایت
 • زبان برنامه نویسی وب سایت 
 • تخصصی بودن یا نبودن وب سایت
 • استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده
 • سئوپذیر بودن وب سایت
 • خدمات جانبی نظیر پشتبانی رایگان، محتوا و…
 • مدت زمان مورد نیاز برای ساخت سایت
 • استفاده از گرافیک حرفه‌ای یا خیر
 • تعداد صفحات وب سایت
 • و…
مهم‌ترین دلیل گران بودن وب سایت‌های اختصاصی را می‌توان مرتبط با میزان ساعتی در نظر گرفت که فرد برنامه نویس باید برای ساخت سایت زمان بگذارد. وب سایت‌های شرکت و حتی پیچیده‌ترین وب سایت‌‌های تخصصی را می‌توان به راحتی با هزینه‌ کمتر توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس پیاده سازی کرد تا میزان هزینه ساخت سایت به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد. 
هزینه طراحی وب سایت‌های چند زبانه هم وابسته به تعداد زبان‌ها و همچنین امکاناتی که قرار است در هر زبان وب سایت پیاده سازی شود متغیر است. اما در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه پیاده سازی وب سایت چند زبانه از 5.000.000 تومان شروع می‌شود و تا 10.000.000 تومان ادامه می‌یابد. برای پیاده سازی یک وب سایت با امکانات معمول و متوسط حداقل به 30 الی 40 روز زمان نیاز است. 

چگونگی محاسبه قیمت طراحی سایت

اگر به دنبال مشاهده هزینه‌های مرتبط به طراحی سایت هستید، می‌توانید سرویس‌های ارائه شده توسط تیم‌های طراحی وب را در وب‌سایت‌هایشان مشاهده کنید. گفتنی است قیمت‌های اعلام شده در سایت می‌تواند نسبت به قیمت نهایی افزایش یا کاهش داشته باشد که این مورد به اضافه کردن امکانات به سایت و یا کاهش آن‌ها برمی‌گردد. برای اطلاع از قیمت نهایی و دقیق طراحی سایت نیاز است جلساتی را با بازاریابان  شرکت‌های طراحی وب گذرانده تا بتوانید در این جلسه‌ها به قیمت نهایی برسید.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در روش محاسبه هزینه طراحی سایت مورد استفاده قرار گیرد، نوع طراحی، کیفیت طراحی، گرافیکی بودن وب سایت یا نبودن وب سایت و… باشد.

قیمت طراحی سایت

تاثیرگذاری امکانات عمومی و اختصاصی بر روی هزینه طراحی سایت

وب‌سایت‌ها دارای امکانات عمومی و اختصاصی مختلفی بوده که هر کدام به نوعی بر روی قیمت طراحی سایت تاثیر می‌گذراند. در ادامه به معرفی هر دو این امکانات و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها بر روی قیمت طراحی سایت پرداخته‌ایم.

امکانات عمومی وب‌سایت

روش طراحی سایت

به طور کل برای طراحی سایت دو روش وجود دارد که یکی استفاده از قالب‌های آماده مانند وردپرس و جوملا و دیگری طراحی سایت به صورت کاملا اختصاصی و با روش کدنویسی از صفر تا صد است. طراحی سایت با استفاده از قالب آماده هزینه کمتری را نسبت به روش کدنویسی از صفر تا صد دارد.

نوع کاربری طراحی سایت

این که سایت یک سایت محتوامحور ساده باشد و یا یک سایت فروشگاهی، بر روی قیمت طراحی سایت تاثیر می‌گذارد. با توجه به نوع کاربری سایت برخی ویژگی‌ها به سایت اضافه می‌شود که این موارد بر روی هزینه نهایی طراحی سایت تاثیر بسیاری می‌گذارد.

ریسپانسیو بودن سایت

امروزه ریسپانسیو بودن سایت از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بسیاری از افراد با استفاده از موبایل به وب‌گردی مشغول می‌شوند و در صورتی که سایتی در گوشی موبایل به خوبی نمایش داده نشود، کاربران بسیاری را از ادامه کار با سایت مذکور پشیمان خواهد کرد.

رابط کاربری

یکی از دلایل اصلی ماندن طولانی مدت کاربران در وب‌سایت به رابط کاربری برمی‌گردد. رابط کاربری مجموعه‌ای از هر چیزی است که کاربر در سایت مشاهده می‌کند و اگر تک تک این موارد در کنار هم چشم‌نواز نباشند، موجب ترک زودهنگام کاربر از سایت می‌شوند. این مورد بر روی سئو نیز تاثیر به‌سزایی می‌گذارد، از این رو توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

تجربه کاربری

تجربه کاربری به تمامی مواردی برمی‌گردد که در پشت وب‌سایت قرار دارد و توسط کاربران قابل مشاهده نیست. کاربران با ورود به سایت باید بتوانند به راحتی به تمامی امکانات سایت دسترسی داشته باشند و در سایت سردرگم نشوند. به طور مثال در صورتی که وب‌سایت فروشگاهی باشد، مشتریان باید به راحتی به دسته‌های مختلف محصولات دسترسی داشته باشند تا در نهایت بتوانند محصول مورد نظر خود را پیدا کنند.

امکانات اختصاصی وب‌سایت

نوع دامنه

دامنه‌های مختلفی وجود دارند که از هر کدام از آن‌ها برای دامنه سایت می‌توان استفاده کرد. منظور از دامنه پسوندی است که در انتهای آدرس سایت قرار می‌گیرد. یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت طراحی سایت، دامنه آن است. در صورتی که به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌های خود هستید، ما به شما خرید دامنه .ir را پیشنهاد می‌کنیم.

هاست

در کنار دامنه، هاست نیز بر روی قیمت نهایی طراحی وب‌سایت تاثیر بالایی می‌گذارد. هاست فضایی است که در آن فایل‌ها و اطلاعات مربوط به وب‌سایت شما بارگذاری می‌شود. در صورتی که وب‌سایت مد نظر نیاز به فضای بسیاری برای ذخیره فایل‌ها و اطلاعات سایت دارد، هزینه قیمت طراحی سایت افزایش می‌باید، زیرا هزینه هاست افزایش پیدا کرده است. به طور مثال سایت دانلود فیلم و سریال نیاز به هاست با حجم بالایی دارد، از این رو هزینه بیشتری در این زمینه می‌طلبد.

سرعت وب‌سایت

هر چه سرعت بارگذاری سایت بالاتر باشد، کاربران علاقه بیشتری به استفاده از سایت از خود نشان می‌دهند و در نتیجه قدرت سئو سایت افزایش می‌یابد. برای افزایش سرعت وب‌سایت برنامه‌نویسان برخی از دستورات را در ابتدای کار در کدهای سایت قرار می‌دهند تا موجب کند نشدن سایت شوند. همچنین قرار دادن عکس‌های بهینه شدن در سایت موجب افزایش سرعت سایت خواهد شد.

پنل مدیریتی

پنل مدیریتی قوی یکی از مهم‌ترین مواردی است که مشتریان از طراحان سایت درخواست می‌کنند. یک پنل قدرتمند وب‌سایت مذکور را به وب‌سایتی حرفه‌ای تبدیل می‌کند و امکانات متعددی را در اختیار ادمین سایت قرار می‌دهد تا ادمین بتواند به خوبی سایت را مدیریت کند.

مدیریت وب‌سایت

برخی از مشتریان از خود تیم طراحی وب درخواست مدیریت وب‌سایت را دارند تا با محتواگذاری به صورت منظم بتوانند رتبه سایت را در موتورهای جستجو بهبود ببخشند. گفتنی است این مورد هزینه مضاعف بر هزینه طراحی سایت را داراست.

گران‌تر بودن تعرفه طراحی سایت‌های اختصاصی

سایت‌های اختصاصی در مقابل سایت‌های وردپرسی گران‌تر هستند. دلیل این امر به مدت زمان طراحی سایت و همچنین پیچیدگی آن برمی‌گردد. زمانی که از قالب‌های آماده وردپرسی استفاده می‌شود، مدت زمان کمتری برای طراحی سایت نیاز است و همچنین پیچیدگی کمتری دارد ولی در مقابل طراحی سایت به صورت اختصاصی نیازمند زمانی طولانی‌تر برای طراحی سایت است و همچنین از آن جایی که تمامی مراحل به صورت اختصاصی و متناسب با شرایط مشتری انجام می‌شود، قیمت نهایی بیشتر خواهد بود. گران‌تر بودن سایت‌های اختصاصی دلیلی بر بد بودن سایت‌های طراحی شده با استفاده از وردپرس نیست. سایت‌های وردپرسی پاسخ‌گوی نیاز بسیاری از سایت‌های شرکتی و حتی فروشگاهی است. در صورتی که سایت مد نظر نیاز به بخش‌های مختلفی داشته باشد که در سایت‌های وردپرسی نمی‌توان آن‌ها را پیاده‌سازی کرد، بهتر است سایت به صورت اختصاصی طراحی شود.

زمان لازم برای طراحی وب‌سایت اختصاصی

برای طراحی سایت به صورت اختصاصی و به روش کدنویسی از صفر تا صد به 30 تا 40 روز و حتی بیشتر نیاز است تا برنامه‌نویس وب بتواند سایت را به صورت اصولی و با کیفیت بسیار خوب تحویل مشتری دهد.

نرخ طراحی سایت چند زبانه

برخی از مشتریان نیازمند سایت‌هایی با چندین زبان مختلف هستند زیرا بازدیدکنندگانی از دیگر کشورها دارند و در نتیجه نیاز به نسخه‌های دیگری از سایت خود به زبان‌های دیگر هستند. چنین موردی قیمت طراحی سایت را افزایش می‌دهد زیرا لازم است قالب سایت اصلی شما دوباره طراحی شده و تمام قالب به صورت چپ چین درآمده و محتواها به زبان مذکور ترجمه شوند.

تعرفه طراحی سایت با وردپرس

هزینه طراحی و ساخت سایت با وردپرس از 1 میلیون تومان شروع می‌شود و وابسته به نوع طراحی و موارد دیگر تا 15.000.000 تومان می‌تواند ادامه داشته باشد. برای اطلاع دقیق از کارکرد سیستم‌های مدیریت محتوا پیشنهاد می‌کنیم صفحه سیستم‌های مدیریت محتوا را مطالعه کنید. 

از قیمت طراحی سایت وردپرسی با خبر هستید؟

چرا قیمت وب سایت وردپرسی کمتر است؟ 

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از سیستم‌های سایت ساز رایگان است. این سیستم به صورت متن باز در اختیار عموم افراد قرار گرفته است. به دلیل وجود برنامه نویسان و طراحان زیاد وب سایت وردپرسی و همچنین امکانات پیش فرض زیاد و روند طراحی ساده وب سایت با وردپرس، هزینه طراحی سایت وردپرسی به نسبت دیگر سیستم‌های اختصاصی ارزان‌تر است. این ارزان‌ بودن هزینه ساخت وب سایت وردپرسی به منظور نامناسب بودن این وب سایت‌ها نیست. 

هزینه طراحی سایت وردپرسی با قالب آماده چقدر است؟ 

استفاده از قالب‌های آماده در طراحی سایت‌های وردپرسی بسیار رواج یافته است. دقت کنید که هزینه نهایی و حداکثری برای پیاده سازی یک وب سایت وردپرسی با قالب آماده بیشتر از 1 میلیون‌ تومان نخواهد شد و پرداخت هزینه بیشتر به معنی دور ریختن پول است. چرا که با هزینه کمتر می‌توانید خودتان قالب آماده را نصب کنید. 

گول هزینه طراحی سایت با قیمت بالا را نخورید! 

شرکت و افراد فریلنسر مختلفی وجود دارند که با ارائه قیمت‌های بسیار بالا قصد دارند خود و شرکتشان را به عنوان طراحان و شرکت‌های حرفه‌ای طراحی سایت جا بزنند. توجه داشته باشید که گران بودن هزینه ساخت وب سایت نشان از بالا بودن کیفیت کاری نخواهد بود و تنها راه اطلاع از آن که وب سایت شما خوب طراحی خواهد شد یا نه، مشاهده نمونه کارهای قبلی طراح و شرکت طراحی سایت خواهد بود. 

طراحی سایت خیلی ارزان یعنی دردسر زیاد

پیاده سازی وب سایت کمتر از یک میلیون تومان یعنی دردسر، هستند افراد فریلنسری که وب سایت‌های وردپرسی با قالب آماده و با دیتای یکسان برای مشتریان خود پیاده سازی می‌کنند. وب سایتی که با هزینه خیلی ارزان پیاده سازی شود مطعنا در آن جزییات طراحی و همچنین قوانین سئو و دیگر موارد رعایت نخواهد شد که به احتمال زیاد شما یک وب سایت کپی خواهید داشت. پس گول طراحی سایت با قیمت ارزان را نخورید و سعی کنید برای داشتن یک کسب و کار آنلاین و مناسب، حتما به میزان معقول هزینه کنید تا دچار دردسرهای آینده نشوید. 

هزینه‌های جانبی طراحی سایت

در فرآیند طراحی سایت چه در شروع ساخت سایت و چه در ادامه و پس از اتمام پروژه طراحی سایت موارد مختلفی وجود دارد که می‌تواند روی هزینه نهایی ساخت سایت تاثیر بگذارد. از جمله این موارد می‌توان به هزینه‌های زیر اشاره کرد. 

هزینه‌های جانبی ساخت سایت چیست؟

هزینه دامنه سایت

دامنه سایت همان نام سایت است که در مرورگر تایپ می‌کنیم، با این که این هزینه ناچیز است، اما یکی از مواردی است که در لیست قیمت طراحی سایت آورده می‌شود. هزینه ثبت دامنه .ir از 5 هزار تومان وجود دارد تا 14 هزار تومان. هزینه ثبت دامنه .com تقریبا چیزی حدود 300 هزار تومان است. 

هزینه هاست و هاستینگ

وب سایت‌ها برای نمایش باید در محلی بارگزاری شوند که ما آن را با نام هاست می‌شناسیم، عموما برای یک سایت معمولی با نیاز به یک هاست 1 الی 2 گیگ داریم که هزینه سالیه این هاست هم چیزی حدود 500 هزار تومان می‌شود و این هزینه را هم باید به قیمت طراحی سایت اضافه کنید. 

هزینه پشتیبانی سایت

معمولا وب سایت‌ها پس از پیاده سازی نیاز به نگهداری و پشتیبانی دارند، شرکت‌های مختلف هزینه‌های گوناگونی برای هزینه پشتیبانی دریافت می‌کنند، از سالی 500 هزار تومان شروع می‌شود و تا قیمت‌های بالاتر ادامه دارد. شرکت طراحی سایت وب دیزاینر با ارائه پشتبانی 1 ساله رایگان برای تمامی پلن‌های طراحی سایت خود، این هزینه را از روی دوش مشتریان خود برداشته است. 

هزینه محتوای اولیه وب سایت

معمولا شرکت‌های سازنده سایت برای محتوای ارائه شده در صفحات وب سایت هزینه جداگانه‌ای دریافت می‌کنند و این هزینه را به لیست قیمت طراحی سایت اضافه می‌کنند. شرکت سازنده وب سایت وب دیزاینر تمام محتوای مورد نیاز صفحات وب سایت را به صورت رایگان برای وب سایت شما آماده می‌کند. 

لیست قیمت طراحی سایت 

(جدول هزینه ها)

 

وابسته به آن که سیستم مدیریت محتوای وب سایت چه باشد، قیمت و هزینه طراحی سایت متفاوت خواهد بود. تعرفه طراحی سایت از 5.000.000 تومان شروع می‌شود و تا 15.000.000 تومان ادامه می‌یابد. این قیمت می‌تواند برای وب سایت‌های تخصصی و cms‌هایی که به صورت اختصاصی طراحی می‌شوند متفاوت باشد. 

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سیستم متن باز و آماده برای ساخت سایت است. مدت زمانی که برنامه نویس باید برای ساخت وب سایت ASP  زمان بگذاره خیلی از مدت زمانی است که یک سایت وردپرسی طراحی شود. به همین خاطر طراحی سایت ورپرسی ارزان‌تر از طراحی سایت اختصاصی با زبان‌های برنامه نویسی مختلف است. 

هزینه ساخت وب سایت‌های شرکتی از 4.000.000 تومان شروع می‌شود و بسته به امکانات و همچنین تعداد صفحات مورد نیاز برای طراحی سایت تا 8.000.000 تومان اضافه می‌شود. توجه داشته باشید که شرکت وب دیزاینر تمامی وب سایت‌های طراحی شده خود را به مدت 1 سال به صورت رایگان پشتیبانی می‌کند!

برای مشخص شده تعرفه طراحی سایت المان‌های مختلفی را باید در نظر گرفت که از جمله این پارامترهای تاثیر گذار در هزینه طراحی سایت در سال 1400 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع وب سایت
 • امکانات وب سایت
 • شرکت طراحی کننده سایت
 • گرافیک سایت
 • اختصاصی یا غیر اختصاصی بودن وب سایت
 • مدت زمان مورد نیاز برای طراحی
 • و…

طراحی سئو پذیر سایت 

شرکت‌های گوناگون تعرفه‌های متفاوتی برای ساخت وب سایت درخواست می‌کنند، پارامترهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند در این قیمت گذاری تاثیرگذار باشد. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سابقه شرکت طراحی کننده
 • همکاری شرکت با برندهای بزرگ
 • نمونه کارهای طراحی سایت حرفه‌ای
 • ارائه خدمات پشتبانی وب سایت و…
 • طراحی اختصاصی و حرفه‌ای
 • استفاده یا عدم استفاده از سیستم‌های آماده سایت ساز
 • و…

 

عموما هزینه طراحی وب سایت به صورت نقدی در 3 نوبت پرداخت می‌شود یک نوبت قبل از شروع طراحی سایت، یک نوبت در زمان تکمیل پروژه به میزان 50 درصد و یک نوبت در زمان تحویل پروژه که تکمیل شده است. 

شرکت وب دیزاینر با توجه به همه گیری کرونا و عدم امکان فروش حضوری محصولات، در حال حاضر  امکان طراحی سایت به صورت قسطی را فراهم آورده است. وب سایت خود را می‌توانید به صورت اقساط طراحی کنید. فقط به صورت محدود! 

هزینه طراحی سایت به عوامل و موارد مختلفی وابسته است اگر بخواهیم بهای سافرش ساخت سایت را مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد مختلفی از قبیل کیفیت کار اجرایی، پشتیبانی تیم فنی سازنده سایت و… اشاره کنیم.  مشخص است که هر چقدر سابقه تیم اجرای سازنده وب سایت بیشتر باشد هزینه طراحی سایت بیشتر خواهد شد. همچنین اگر مواردی مانند پشتیبانی سایت، بروزرسانی سایت، ارائه خدمات متفرقه باشد بهای ساخت سایت بیشتر خواهد شد.