مشاور طراحی سایت

مشاور طراح سایت کیست؟

به کسی که در ارائه مشاوره طراحی سایت شما را یاری می‌کند مشاور طراح سایت می‌گویند. شاید بیشتر از هر چیز دیگری کلمه مشاوره برای سئوکاران به کار برده شود اما باید بدانید که طراحی وب سایت بدون کمک گرفتن از مشاور می‌تواند هزینه زیادی روی دست شما بگذارد. مشاور طراح سایت قبل از فرآیند پیاده سازی سایت، روند صفر تا صد ساخت وب سایت را برایتان مشخص می‌کند.

مشاوره طراحی سایت چیست؟

پیاده سازی و راه اندازی هر کاری نیاز به دانش فنی و داشتن تخصص در آن زمینه است. طراحی سایت به دلیلی آن که فرآیندی است که نیاز به دانش و تخصص زیادی دارد و صرفا راه اندازی یک وب سایت نخواهد توانست شما را به موفقیت برساند، استفاده از مشاور طراح سایت می‌تواند لازم و ضروری باشد.

مشاور طراح سایت با دانش و تجربه کسب کرده می‌تواند روند پیاده سازی وب سایت را بدون آن که درگیر پرداخت هزینه شوید، برایتان توضیح دهد. کار مشاور آن است که شما را تا رسیدن به یک پروژه وب سایت عالی و مناسب همراهی کند. شرکت طراحی سایت وب دیزاینر مستقر در مشهد، برای هر پروژه طراحی سایت قبل از شروع شدن روند طراحی سایت، نیازمندی‌های وب سایت، میزان هزینه، امکانات و توانمندی‌های تیم و مواردی از این دست را مورد بررسی قرار می‌دهد.

برای دریافت خدمات مشاوره وب سایت کافی است با شماره ………….. تماس حاصل کنید.

وظایف مشاور طراح سایت

یک طراح سایت تنها وظیفه دارد وب سایت را طراحی کند و پس از تمام شدن طراحی سایت دیگر با آن وب سایت و کسب و کار کاری نداشته باشد. اما مشاور طراح سایت قبل از فرآیند طراحی سایت کارش شروع می‌شود و تا زمانی که آن کسب و کار نیاز به مشاوره و راهنمایی داشته باشد در کنار آن کسب و کار حضور خواهد داشت.  در ادامه بیشتر در رابطه با وظایف مشاور طراح سایت صحبت خواهیم کرد.

مشاوره قبل از طراحی سایت

زمانی که یک سفارش طراحی سایت ثبت می‌شود، زمانی است که باید مشاور طراح سایت با مشتری تماس بگیرید و اطلاعاتی در رابطه با کسب و کار و این که وب سایت قرار است چه امکاناتی داشته باشد و نحوه درآمدزایی وب سایت به چه صورتی است کسب کند.

عدم اطلاع مشاور از اطلاعات اولیه باعث خواهد شد که روند مشاوره با مشکل رو به رو شود. در مراحل قبل از طراحی سایت مشاور نقش آن را دارد که مشتری را راهنمایی کند که وب سایت به چه صورتی پیاده سازی شود.

مشاوره طراحی سایت قبل از آغاز فرآیند طراحی سایت باید به صورتی باشد که مشتری قبل از شروع طراحی سایت نقشه ذهنی در رابطه با روند رشد کسب و کار و نیازمندی‌های آن به دست آورد.

برآورد هزینه‌های سایت

ارائه لیست هزینه‌های طراحی سایت و همچنین برآورد درست از هزینه طراحی سایت از جمله وظایفی است که مشاور طراح سایت باید بتواند در همان مراحل اولیه به آن بپردازد.

داشتن دانش فنی طراحی سایت برای یک مشاور طراحی سایت لازم و ضروری است چرا که مشاور باید توانایی این را داشته باشد که در رابطه با قیمت و همچنین فیچرها و امکانات وب سایت نظر بدهد.

نشان دادن مسیر موفقیت وب سایت

موفقیت یک کسب و کار تنها با راه اندازی وب سایت رقم نخواهد خورد، یک وب سایت زمانی خواهد توانست به موفقیت برسد که مسیر موفقیت آن قبل از لانچ شدن وب سایت توسط مشاوره طراح سایت به خوبی مشخص شده باشد.

فردی که مشاوره طراحی سایت ارائه می‌دهد با دانش کسب و کاری خود و همچنین اطلاع دقیق از روندهای رشد کسب و کاری می‌تواند در آینده و موفقیت کسب و کار را برای کارفرما مشخص کند.  

مشاوره برای گسترش کسب و کار

حتی پس از موفقیت یک کسب و کار مشاور می‌‌تواند همچنان در آن کسب و کار حضور داشته باشد و با دانش خود باعث گسترش و کسب جایگاه‌های بالاتر را برای آن کسب و کار رقم بزند.

معیارهای مناسب برای انتخاب مشاور طرح سایت

هرچند که در بازار ایران شرکت‌های طراحی سایت خود به صورت مجزا خدمتی را به عنوان مشاوره طارحی سایت ارائه نمی‌‌دهند اما استفاده از راهنمای یک فردی که هم دانش فنی دارد و هم تجربه راه اندازی کسب و کار می‌تواند برای به موفقیت رسیدن یک کار لازم و ضروری باشد.

معیارهای انتخاب یک مشاور مناسب می‌‌تواند موارد زیر باشد.

  1. داشتن دانش تخصصی طراحی سایت
  2. تجربه راه اندازی کسب و کار
  3. داشتن اطلاعات در رابطه با اقتصاد
  4. برخورداری از فن بیان قوی
  5. داشتن تجربه در زمینه مشاوره کسب و کار
  6. شناخت بازار آنلاین
  7. اطلاع از کسب و کارهای موفق ایرانی و خارجی

تفاوت مشاوره سئو سایت با مشاوره طراحی سایت؟

مشاوره سئو با روند مشاوره طراحی سایت روند متفاوتی دارد، فرد سئوکار می‌تواند خود به عنوان مشاور سئو مشغول به فعالیت شود، ولی کسی که دانش کد نویسی یا ساخت سایت با وردپرس را داشته باشد لزوما نخواهد توانست فرد مناسب برای مشاور طراحی سایت باشد.

فردی که به کار مشاوره ساخت سایت مشغول است هرچند که خود قبلا یک طراح سایت بوده است اما باید بدانید که مشاور باید دانش بالایی در زمینه کسب و کار و همچنین شناخت بازار آنلاین و آفلاین داشته باشد.

نیاز به مشاوره ساخت سایت دارید؟

در صورتی که نیازه به مشاوره ساخت سایت دارید می‌توانید با شماره ………. و …………. تماس حاصل کنید تا به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. همکاران و مشاوران ما در واحد پشتیبانی وب سایت وب دیزاینر آماده ارائه خدمت به شما هستند.

اهمیت مشاوره طراحی سایت

اگر قصد طراحی سایت دارید به هیچ عنوان بدون گرفتن مشاوره اقدام به طراحی سایت نکنید. چرا مشاوره طراحی سایت تا این اندازه مورد اهمیت است؟ یک سایت برای اینکه به خوبی طراحی شود و بازدهی فوق العاده‌ای داشته باشد باید پارامترهای زیادی در طراحی آن لحاظ شده باشد. مسیر رسیدن به این پارمترها و فاکتورهای لازم برای طراحی یک سایت ایده آل از همفکری، تبادل اطلاعات و در میان گذاشتن ایده‌ها می‌گذرد. بنابراین فراموش نکنید که اگر قرار باشد با حرفه‌ ای ترین تیم طراحی سایت ایران نیز همکاری کنید، باز هم مشاوره طراحی سایت یک امر ضروری است.

یک طراح سایت حرفه‌ای به خوبی می‌داند که اولین قدم برای طراحی یک سایت، مشاوره و هم‌فکری با کارفرما است. طراح سایت علم و دانش کافی برای طراحی این سایت را دارد اما مهم‌ترین عنصری که در طراحی سایت ضروری است نزد شماست و آن چیزی نیست جز نیازها و انتظارات شما از این سایت. طراح سایت مسیرهای طراحی یک سایت کاربردی را به خوبی می‌شناسند اما هیچ شناختی از شما، مخاطبان هدف و نیازهای بیزینستان ندارد. این اطلاعات را شما باید در جلسه مشاوره در اختیار طراح سایت بگذارید. چرا باید از مشاوره قبل از طراحی سایت بهره‌مند شویم؟ به نکاتی که در ادامه گفته شده است توجه کنید.

بدون مشاوره نمی‌توانید زمان و هزینه را برآورد کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین طراحی سایت مطرح است، هزینه طراحی سایت و مدت زمان اتمام پروژه است. اگر قبل از شروع طراحی یک جلسه مشاوره با طراح سایت خود نداشته باشید، نمی‌توانید بر روی بودجه یا زمانبندی پروژه خود هیچگونه برنامه ریزی کنید. یک مشاور طراح سایت پس از آنکه نیازهای بیزینس و مخاطبان سایت شما را به خوبی درک کرد، می‌تواند تعرفه طراحی سایت و زمانبدی آن را به شما اعلام کند.

با مشاوره طراحی سایت نیاز به اصلاحات کم‌تر می‌شود

یکی از مواردی که پروژه طراحی سایت و به اتمام رسیدن آن را به تعویق می‌اندازد اشتباهات و اصلاحات مورد نیاز است. هر سایتی پس از طراحی به یکسری اصلاحات برای بهبود ظاهر یا عملکرد سایت نیاز دارد. اما نیاز به این اصلاحات در صورت عدم مشاوره قبل از طراحی سایت به حداکثر میزان خود می‌رسد. اگر کارفرما و مجری طراحی سایت قبل از شروع پروژه به شناخت نسبی از یکدیگر برسند تعارض‌های احتمالی میان مشتری و کارفرما به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.

نتیجه مطلوب‌تری حاصل می‌شود

و در نهایت مشاوره طراحی سایت کمک می‌کند که نتیجه مطلوب‌تری از این پروژه بگیرید. نیازسنجی یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی سایت به شمار می‌رود. این نیازسنجی باید در جلسات مشاوره قبل از طراحی صورت بگیرد. سایت‌هایی که بدون برگزاری این جلسات مشاوره طراحی می‌شوند معمولا هزینه‌های جانبی بیشتری بر روی دست دارنده سایت می‌گذارند. بهتر است همان ابتدا تمام نیازهای شما بر روی سایت پیاده سازی شوند تا اینکه مجبور باشید بعد از اتمام پروژه مجددا برای بهبود عملکرد سایت زمان و هزینه صرف کنید.

سوالاتی که باید در جلسه مشاوره بپرسید

اگر می‌خواهید در یک جلسه مشاوره طراحی سایت شرکت کنید توصیه ما این است که از قبل یک چک لیست برای خود تهیه کرده و سوالات مهم را در آن یادداشت کنید. بهتر است زمان این جلسه مشاوره را با سوالاتی که پاسخ آن‌ها را به سادگی می‌توانید از گوگل نیز بگیرید تلف نکنید! از مشاور طراح سایت بخواهید تجربه‌های خود از طراحی سایت‌هایی که مشابه سایت شماست را در اختیارتان بگذارد. در این صورت می‌توانید مطمئن شوید که این طراح سایت در زمینه کاری شما تجربه‌ای داشته است یا خیر.

سوال در مورد هزینه و زمانبندی طراحی سایت نیز بسیار مهم است. مشاور طراحی سایت پس از آنکه انتظارت شما از سایتتان را شنید می‌تواند هزینه طراحی سایت را به صورت تقریبی تخمین بزند. همچنین باید از مشاور طراحی سایت بخواهید که نمونه‌ کارهای خود را به شما نشان دهد. با دیدن نمونه طراحی سایت که از سوی این طراح صورت گرفته است می‌توانید به صورت جدی‌تری برای انتخاب آن طراح سایت تصمیم گیری کنید.

هزینه مشاوره طراحی سایت

یکی از اصلی‌ترین مانع‌هایی که منجر به عدم شرکت افراد در جسات مشاوره طراحی سایت می‌شود، هزینه‌‌ای است که مشاور طراح سایت از کارفرما برای یک ساعت جلسه مشاوره درخواست می‌کند! توجه داشته باشید که خدمات مشاوره‌ای که از سوی یک شرکت طراحی سایت ارائه می‌شود معمولا رایگان بوده و بخشی از فرایند طراحی سایت به شمار می‌رود؛ بنابراین هزینه جداگانه‌ای از کارفرما به عنوان هزینه مشاوره طراحی سایت دریافت نمی‌شود.

 چنانچه بخواهید با یک مشاور یا کوچ بیزینس برای طراحی سایت مشورت کنید باید برای این جلسه مشاوره هزینه پرداخت کنید. اما خدمت اصلی شرکت‌های طراحی سایت طراحی بوده و نه مشاوره؛ از همین‌رو مشاوره قبل از طراحی سایت از سوی شرکت های وب دیزاینر یک فعالیت جانبی است که در کنار خدمت اصلی، طراحی سایت، ارائه می‌شود.

می‌خواهید وب سایت طراحی کنید؟ نمی‌دانید چه نوع وب سایت و چه نوع طراحی مناسب شماست؟ از هزینه طراحی سایت آگاه نیستید؟ مشاوره طراحی سایت را رایگان تجربه کنید. برای دریافت مشاوره کافی است وارد وب سایت شوید. 

اگر قرار است به تازگی وب سایتی راه اندازی کنید و اطلاعات کافی در رابطه با آن ندارید ما مشاوره رایگان طراحی سایت برایتان برگذار می‌کنیم. دریافت خدمات مشاوره آنلاین طراحی سایت با تیم طراحی سایت وب دیزاینر تنها با چند کلیک ساده

نیازی نیست برای مشاوره وب سایت هزینه‌ای پرداخت کنید، شرکت وب دیزاینر تمام خدمات مشاوره سایت را رایگان ارائه می‌دهد. 

یک مشاور در قدم اول باید خود به خوبی به روند طراحی سایت آگاهی داشته باشد. مشاور باید در حکم راهنمای کارفرما باشد نه مجاب کننده کارفرما برای انجام طراحی سایت به هر روش و حیله‌ای!

4.8/5 - (5 امتیاز)